יום שני, 7 בינואר 2013

בגרעין המורים התורני מורשת יעקב (רחובות) האור ממשיך להאיר גם לאחר חנוכה

בני נוער רבים מכל רחבי הארץ מסתובבים ברחובות לאחר שעות הלימודים ללא מעש. הבטלה והשעמום גוברים ומביאים אותם למצב של חיפוש עצמי. כשאינם מוצאים תשובות ותוכן ערכי הם נמשכים אל עולם הפשע, האלכוהול והוונדליזם.
בגרעין המורים התורני שעל יד המכללה – מורשת יעקב, המקיים פעילות בשכונת אושיות, החליטו לתקוף את הבעיה בכל החזיתות כדי למגר את תופעת חוסר המעש, הבטלה והשעמום של בני הנוער לאחר שעות הלימודים. הופעלו אם כן מספר פרויקטים המניבים ב"ה הצלחות רבות. אחד מהם הוא סניף "מקום בלב" המנוהל ומודרך על ידי חברי הגרעין. בסניף הממוקם ברחוב רש"י נפגשים בכל שבוע חניכים מתושבי השכונה  ומהעיר כולה עם המדריכים המעבירים פעילויות בעלות תוכן וערך. המדריך מהווה אוזן קשבת ודמות חינוכית בוגרת לחניכים.
כמו כן קיימים פרויקטים נוספים בשכונה שחברי הגרעין מובילים, כמו "מרכז נוער מסיכון לסיכוי" – חיזוק והעצמה של בני נוער וצעירים בסיכון, המיועד לבני נוער שנשרו ממערכת החינוך או נמצאים בסכנת נשירה ממנה, ובני נוער המשתמשים בסמים וחשופים לסכנת התמכרות.
זאת ועוד, מזה מספר שנים מתקיימות פעילויות לבני נוער מהעדה האתיופית, כמו מדרשה לנערות בכל שבוע, שיעורים וסדנאות להעצמת הצעירים והצעירות. הסדנאות מועברות על ידי חברי הגרעין ואנשי מקצוע בנושאים שונים: ערכים, מודעות לחיים ולציונות, שירות צבאי ולאומי משמעותי ורציני, הכוונה להשכלה גבוהה ולאקדמיה, הכוונה לתעסוקה ועזרה במציאת מקומות עבודה ועוד.
בגרעין המורים התורני שואפים ופועלים לקידום הנוער מתוך אמונה שכאשר יתבגרו הם ישתלבו בהובלה ובקידום החברה כולה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה