יום רביעי, 8 במרץ 2017

הכנס הרביעי של מגמות המחול בחמ"ד


מאת טליה פרלשטיין, ראש המסלול לתנועה ומחול (ריקוד)


ביום שני, ג' בשבט (30.1.17), התקיים בקמפוס אלקנה הכנס הרביעי של מגמות המחול בחמ"ד. היום הזה הוא פרי שיתוף הפעולה רב השנים בין הפיקוח על לימודי האמנויות בחינוך הדתי ובין המסלול למחול ותנועה במכללת אורות ישראל.

בכנס השתתפו כשלוש מאות וחמישים תלמידות ממגמות מחול מכל רחבי הארץ; מהגולן, מירושלים, מטבריה, מגבעת ושינגטון, מגוש עציון ועוד. תכנית היום חולקה לשני חלקים: בחלקו הראשון של היום התקיימו שמונה שיעורי מחול במגוון סגנונות שהתקיימו במקביל במכללה, במתנ"ס אלקנה ובמתנ"ס שערי תקווה. בחלק השני של היום התכנסו כל תלמידות המגמות והסגל באודיטוריום. נשאו דברים: פרופ' יובל סיני, נשיא מכללת אורות ישראל, ד"ר נורית רון, מנהלת אגף אמנויות ומפמ"ר מחול במשרד החינוך, ד"ר טליה פרלשטיין, ראש המסלול למחול ותנועה במכללת אורות ישראל, הגב' רויטל שטרן (זיוון), מפקחת על לימודי תקשורת ואמנויות בחינוך הממלכתי דתי, והגב' אביטל חורש, מדריכה ארצית למחול בחינוך הממלכתי דתי. בהתכנסות זו הופיעו התלמידות בריקודים אשר יצרו במגמות המחול וצפו בלהקת אנג'לה.
במסגרת יום זה התכנסו רכזות וסגל ההוראה מהאולפנות לפגישה עם ד"ר נורית רון, הגב' רויטל זיון וד"ר טליה פרלשטיין. בשיחה ציינו הרכזות והמורות את הרמה הגבוהה של ארגון היום ותכניו, והחשיבות היום לבניית קהילה מקצועית בחמ"ד.

כנס מגמות המחול מהווה ביטוי לתפישה החינוכית בחמ"ד הרואה חשיבות בביטוי האישי של התלמיד באמצעות האמנויות ככלי לצמיחה ולחיבור אל הקודש. אנו גאים בכך שבוגרות המסלול למחול במכללת אורות ישראל הן חוד החנית בפיתוח התחום בחמ"ד והן מכהנות בתפקידי מפתח שונים: הדרכה ארצית למחול בחינוך הדתי, ריכוז מגמות, והוראת מחול באולפנות ובבתי ספר יסודיים.

תרומת הכנס וחשיבותו, בעיני המשתתפים, באו לידי ביטוי במכתבי התודה שנשלחו. אצטט מעט מהם: רויטל שטרן, מפקחת על לימודי תקשורת ואמנויות בחינוך הדתי  כתבה: "[...] לשיתוף הפעולה הזה יש חשיבות עצומה להעצמתו ובפיתוחו של תחום המחול בחינוך הדתי [...]. כיוון שמסלול הכשרת המורות בתנועה ומחול במכללת אורות הנו יחידאי חשוב לנו שבוגרות מגמות המחול בחמ"ד יראו בו בית מרכזי להתפתחותן המקצועית הן בהיבט האמנותי של התחום הן בהכשרת המורים. [...] תודה על כל שעשיתם למען הקשר הזה עד כה ועל כל מה שעוד בע"ה ייעשה".

מדבריה של יעל דוכנוב, מרכזת צביה כוכב יעקב: "תודה על פתיחת דלתות להמוני בנות שחולמות ומגשימות!! אין ספק שההצלחה בהקמת מגמות חדשות המאפשרות מחול מקצועי יחד עם שמירה על ערכי התורה והיהדות מתחיל מהכשרת מורות מתאימות, מורות שגדלות ברוח המאפשרת ומעצימה את הפריחה [...]. תודה על דרך שהיתה, שהננה ושתימשך [...]".

תרצה בן-יצחק, מנהלת אולפנת הללי גבעת וושינגטון, כתבה: "תלמידותינו חזרו 'באורות'! תרתי משמע [...] היה משמעותי ומקדם מאוד".

תודה מעומק הלב לשותפים הרבים אשר דאגו להצלחת היום.

בתמונה מימין לשמאל:
שירה שמעון, הדסה גיאת, ציפי ניר, תרצה בן יצחק, טליה שפרלינג, חנה שוקרון, שרה אורנשטיין, רחל ברוך, אלישבע רוזווג, שרון קלנר, אסתי פולטינסקי פריאנטו, טליה פרלשטיין, נורית רון, שירה מרטין, אביטל חורש, רויטל זיוון.
למטה: ברכה מרים, שירה דויטש, מוריה הורוביץ, אמונה כהן, חני בלסברג, יעל דוכנוב.



אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה