יום שלישי, 19 בפברואר 2013

סטודנטיות במכללת אורות ישראל יזכו בהטבות ובהקלות הזהות לאלה של סטודנטים במילואים וסטודנטיות בחופשות לידה


בימים שבהם עתידה של הכנסת הבאה ייקבע ככל הנראה על בסיס סוגיית השוויון בנטל, יש מוסדות הבוחרים לפעול בנושא ושמטרתם לתגמל את חיילי המילואים ובני משפחותיהם.
בישיבה שערכה הנהלת מכללת אורות ישראל בראשות הרב פרופ' נריה גוטל בשיתוף עם אגודת הסטודנטיות, הוחלט כי סטודנטיות שבני זוגן ייצאו לשירות מילואים יזכו בהטבות ובהקלות הזהות לאלה של סטודנטים במילואים וסטודנטיות בחופשות לידה. בכך תהפוך המכללה לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה היחידים בארץ, שמעניקים זכויות לא רק לסטודנטים שיצאו למילואים, אלא גם לבנות זוגן הנושאות אף הן בנטל המילואים.
בין ההטבות וההקלות החדשות המוענקות לסטודנטיות ניתן למצוא היעדרות שלא תיחשב במניין החיסורים, המרת מטלות אקדמיות, דחיית מועדי הגשת עבודות, אפשרות להיבחן במועדי ג', סיוע מהמרצים וראשי התכניות בהשלמת החומר, אפשרות להדפסה ולצילום בחינם ועוד.

"ההחלטה משקפת את החזון החינוכי של המכללה המדגיש את הצורך בשזירת האקדמיה  והצרכים החברתיים", מציין נשיא המכללה, הרב פרופ' נריה גוטל, ומדגיש: "כמכללה המשמשת כבית שני ואף ראשון ללומדים בה, אנו פועלים באופן תמידי ליצירת סביבה חמה, מעודדת ותומכת, וודאי לסטודנטיות שהן רעיות למיטב חיילנו שיוצאים לשירות המדינה מלאי יראת ה' ואהבת הארץ".
דיקן הסטודנטיות, הרב ד"ר משה רחימי: "הרציונל הכללי שלנו כמכללה הוא שלא נועדנו לעסוק רק באקדמיה, ידע והכשרה להוראה. כחלק ממדיניות המכללה מודגש בפני הצוות ההכרח לרגישות רבה לתלמידיה, כחלק מאמונה ורצון להפגין דוגמה אישית. אנחנו רוצים שהסטודנטיות ירגישו שהן לומדות בבית המעניק פתיחות ואמון לצד דרישות אקדמיות. אני מאמין שאנו צריכים לתת את המצע הנוח ביותר להצלחה, בליווי גישה פתוחה ההולכת לקראת, כמובן תוך שמירת הכללים בצורה נכונה".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה